4 grudnia 2014 r. Weronika Tynek z klasy 3B odniosła sukces zdobywając 3-cie miejsce w XIX Wojewódzkim konkursie czytelniczym ,,Znam twórczość Agnieszki Frączek’’ organizowanym przez SP 7 w Gliwicach.

Nasi uczniowie chętnie biorą udział w tych ciekawych imprezach (konkurs zawsze połączony jest ze spotkaniem autorskim). W poprzedniej edycji dotyczącej twórczości Andrzeja Grabowskiego Julia Swidinskas zajęła 4-te miejsce.

W lutym odbyło się tradycyjne pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Tak jak co roku imprezę uświetniło przedstawienie napisane i przygotowane wraz z uczniami z aktywu bibliotecznego. Tegoroczny teatrzyk ,,Babcia opowiada’’ okazał się bardzo udany i został, z inicjatywy aktorów, przedstawiony prawie wszystkim klasom w szkole!

Tak jak wszystkie roczniki, również obecne pierwszaki zostały obdarowane pamiątkową zakładką do książki (zaprojektowaną i wykonaną w kilkudziesięciu egzemplarzach dzięki pomocy aktywu) – tym razem w kształcie samochodu.

Zgodnie z siedemnastoletnią już tradycją uczniowie klas pierwszych zostali na pasowaniu zaproszeni do udziału w cotygodniowym konkursie ,,Jaka to bajka?’’

26 marca Ada Woźniak, Weronika Franczak (z klasy 6-tej) i Gabriel Wołczuk (z klasy 5-tej) wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie ,,Przygoda z książką E. Niziurskiego ,,Klub Włóczykijów’’ organizowanym przez SP 9 w Gliwicach. Impreza okazała się sukcesem dla obu dziewcząt, które zajęły pierwsze i drugie miejsce! Serdeczne gratulacje! Gabriel zajął bardo dobre miejsce 7-me.

Z okazji miesiąca bibliotek we czwartek 29.10.2015 r. odbędzie się ogólnoszkolna impreza zorganizowana przez bibliotekę we współpracy z samorządem szkolnym zatytułowana ,,Parada bajek’’

• W tym dniu każdy kto chciał (również nauczyciele) przebrał się za postać z książki
  • Przebrani uczniowie klas 1-3 brali udział w konkursie na najciekawszy i najzabawniejszy strój w swojej kategorii wiekowej. Wszystkie maluchy w strojach kolejno, klasami, odwiedzili ,,Bal u królowej wróżek’’ (w małej sali gimnastycznej) gdzie w trakcie krótkiej zabawy stroje były oceniane przez dorosłe jury składające się z wolontariuszy (pracowników szkoły i chętnych rodziców). Gratulujemy pani Dyrektor wspaniałej kreacji w roli królowej i pani wicedyrektor w roli królowej wróżki!
  • W drodze na i z balu dzieci pod opieką nauczyciela, trzymając się za ręce ,,sznureczkiem’’ odwiedzali najczęściej sekretariat i księgowość a czasem pokój nauczycielski wzbudzając zainteresowanie i radość wśród obecnych
  • Grupa wybranych uczniów klas 4-6 w ciekawych strojach odwiedziła pod opieką bibliotekarza klasy młodsze w ich salach a maluchy zgadywały kim są przedstawione postacie. Pierwszy, kto odgadł otrzymywał słodki poczęstunek

Impreza okazała się wielkim sukcesem, wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów a także wśród pracowników szkoły i rodziców. Zwłaszcza efektowne stroje pań Dyrektorek i pani z W-f-u (czarownicy) zwracały uwagę zaskoczonych dorosłych.

10 grudnia 2015 odbyły się eliminacje do kolejnej edycji (XX-tej) Wojewódzkiego konkursu czytelniczego ,,Znam twórczość Marcina Brykczyńskiego’’ Wzięło w nich udział 36 uczniów klas 3-cich. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Pedro Carton-Wrębel i Pola Bandyk z klasy 3B. Brawo!

26 stycznia odbył się finał XX Wojewódzkiego konkursu czytelniczego ,,Znam twórczość Marcina Brykczyńskiego’’. Pedra zastąpiła Ola Kaliś, która zajęła kolejne 3-cie miejsce w eliminacjach. Wielką radość sprawiła wszystkim Pola Bandyk, która zajęła 2-gie miejsce w finale tego trudnego konkursu (zabawne książki Marcina Brykczyńskiego dotyczą idiomów językowych i ortografii)! Gratulacje!