"Ozdoba świąteczna"

Przedstawiamy wyniki świątecznego konkursu szkolnego dla klas szóstych:

1. miejsce – Maja M. 6b (koszyk jajek z włóczki +kurczaczek i ażurowe jajko)

2. miejsce – Bartek L. (kurczaki z szyszek) i Mateusz B. 6c (czarne kółko jajek z tęczowymi rysunkami)

3. miejsce – Malwina M. 6c (kurczaczek z piórkami na głowie)

Wyróżnienie za specjalne walory pracy:

Kacper K. 6b (tacka z drzewa z korą)

Dominika K. 6c (zajączek z butelki)

Szymon K. 6b (palma z jajek)

Zuzia S. 6c (zajączek i jajko na rzeżusze)

Wyróżnienia:

Sebastian B. (zajączek z kulek bibuły)

Kuba K. (jajko z cekinami)

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych prac.

Rzeźby z tworzyw sztucznych wykonane na lekcjach plastyki w kl.6

Zima w oczach dziecka

Uczniowie z klasy 2b wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt.:"Zima w oczach dziecka". Prace Mai Kulawik i Mai Wojnickiej wygrały w etapie szkolnym i zakwalifikowały się do etapu międzyszkolnego. Trzymamy kciuki :)

Bawimy się fakturą

Faktura- w plastyce jest to charakterystyczny sposób ukształtowania powierzchni dzieła (np. obrazu, rzeźby) wynikający z tworzywa, techniki i woli artysty.

Prace uczniów klas 5

Nasze asamblaże

Asamblaż – forma artystyczna, będąca odmianą kolażu, według której tworzy się trójwymiarowe kompozycje z przedmiotów gotowych. Praca złożona z różnego rodzaju przedmiotów: codziennego użytku, bezużytecznych fragmentów, form naturalnych, wszelkich możliwych obiektów.

Prace uczniów klas 7

malarstwo impresjonistyczne

Prezentujemy prace uczniów klas 6 podczas zdalnych lekcji plastyki.

Wygrana w konkursie miejskim " Szobiszowice okiem bystrego obserwatora"

Plastyczny sukces Julii z klasy 7b - III miejsce w konkursie miejskim ???? Gratulujemy!

Drzewa ziemi śląskiej śladami powstań śląskich

Prace konkursowe międzyszkolnego konkursu. Uczestnikom i laureatom gratulujemy.

Nasz Aplauz wytańczył I miejsce

24.05.18r Szkolny Zespół Taneczny Aplauz wziął udział w Turnieju Formacji Tanecznych. Turniej organizowany był przez ZSP nr 1 w Gliwicach. Dzieci tańczyły pod okiem profesjonalnego jury, które wyłoniło zwycięzców konkursu w dwóch kategoriach wiekowych solistów i zespołów.

Turniej w kategorii zespoły klas 4-7 wygrał Aplauz!!! Dziewczyny wytańczyły I miejsce!

Nagroda w wojewódzkim konkursie plastycznym

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" Wojewódzka Samorządowa Instytucja Kultury organizowała konkurs na "Bożonarodzeniową Kartke Świateczną". Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły Martyna Tomasik z klasy 4a, która zajęła 3 miejsce.

serdeczne gratulacje!

Pomagamy tworząc

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie "Legowisko lub siedzisko". Konkurs polegał na uszyciu legowiska lub poduszki dla kotka lub psa. Konkurs był jednocześnie akcją charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt. Wszystkie prace po zakończonym konkursie trafiły do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Bezpieczna Łapa.

Uczniowie naszej szkoły ze szczególnym zaangażowaniem podeszli do udziału w konkursie. Wpłynęła ogromna ilość przepięknie uszytych legowisk i poduszek dla bezdomnych zwierzaków.

Laureaci konkursu:

Kategoria Klasy IV–VII :

• II miejsce: Krzysztof Lakwa klasa VI b
  • III miejsce: Alicja Lorenowicz klasa  IV c

Wyróżnienia:

• Dariusz Magaczewski IV a
  • Dominika Curyło VI b
  • Sara Bucoń IV a
  • Tobiasz Komander IV c
  • Weronika Urbanik IV a

Gratulujemy!!!

Aplauz na podium

I miejsce w konkursie formacji tanecznych IV Edycji Akademii Młodego Kibica 2017 dla naszego Szkolnego Zespołu Tanecznego Aplauz.