Międzyszkolny Turniej Formacji Tanecznych odbył się w kwietniu i zorganizowany był przez Szkołę Podstawową nr 16 w Gliwicach.

Celem konkursu była prezentacja zespołów tanecznych działających w szkołach podstawowych na terenie naszego miasta. Profesjonalne jury składające się z muzyków, tancerzy i choreografów oceniało zdolności taneczne dzieci w następujących kategoriach: zespoły taneczne młodsze (kl.I-III) zespoły taneczne starsze (kl. IV-VI) solista kategoria młodsza, solista kategoria starsza.

Nasz Szkolny Zespół Taneczny Aplauz wziął udział w konkursie i podbił serca nie tylko publiczności, ale także został doceniony przez jury.

Zespół Aplauz zajął:

• I miejsce w kategorii zespołów tanecznych starszych
  • II miejsce w kategorii zespołów tanecznych młodszych
  • II miejsce solistka kategoria starsza – Katarzyna Franczyk

Dzieci otrzymały medale, puchary i dyplomy a opiekun i choreograf zespołu Aplauz p. Aneta Rybowicz otrzymała specjalne wyróżnienie za wysoki poziom przygotowania zespołu.

.