BARBÓRKA I MIKOŁAJKI

MIŁY DZIEŃ W ZERÓWCE

W dniu 28 listopada naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki wraz z opiekunami , grupy pięciolatków, z PM 36 w towarzystwie pani dyrektor przedszkola pani Joanny Michałowskiej. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Aleksandra Wachtarczyk - Wielkopolan. Dla naszych gości klasa 1, dzieci z grupy Pszczółek oraz uczniowie z klasy 4 przygotowały przedstawienie słowno - muzyczne prezentujące wybrane bajki. Publiczność zebrana na sali odgadywała jaka to bajka. Na pamiątkę pięciolatki otrzymały kolorowankową książeczkę , zredagowaną przez grupę Motylków , z postaciami wystawianych bajek. Nas też spotkała serdeczna niespodzianka. Nasi podopieczni otrzymali piękne, przestrzenne serduszka z życzliwą dedykacją wykonane przez naszych gości.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy w zerówce DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Dzieci , z prezentacji multimedialnej, dowiedziały się skąd wzięło się to święto. Kiedy wyprodukowano pierwszego pluszowego misia. Śpiewaliśmy "misiowe piosenki". Dzieci wykonały prace plastyczne prezentujące misie w różnym ujęciu z wykorzystaniem kilku technik. Dzień był wyjątkowo miły i przytulny ponieważ można było przynieść do zerówki swoją ulubioną przytulankę.

Galeria naszej szkoły

MOTYLKI I PSZCZÓŁKI W CENTRUM KULTURY STUDENCKIEJ "MROWISKO"

04 listopada 2022r. mieliśmy okazję obejrzeć Musical "O Kocie w butach przy wesołych nutach." Szczegółowa relacja na stronie głównej , a poniżej fotoreportaż z wydarzenia :)

NASZE ULUBIONE KSIĄŻKI - PRZERWA NA CZYTANIE W GRUPIE MOTYLKÓW

21 października przynieśliśmy do zerówki nasze ulubione książki , nawet nasza pani przyniosła swoje :) Każdy zaprezentował swoją książkę, opowiedział o niej. Dzieci miały okazję pooglądać książki , które rekomendowali koledzy. Pani przeczytała nam fragmenty książek. Odwiedzili nas też starsi koledzy ,którzy w ramach strefy czytania na głos, przeczytali nam o przygodach żółwia Franklina . Wszystkim bardzo się podobało. Bardzo ciekawą przygodę przeżyliśmy w bibliotece szkolnej. Mogliśmy zobaczyć wyświetlaną na starym projektorze i czytaną przez panią bibliotekarkę baśni o "Królewnie Śnieżce". Wszystko to odbyło się w ramach  III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. CZYTAJMY. CZYTANIE TO NAJLEPSZA ZABAWA :)

W ZERÓWCE WAŻNE WYDARZENIE

14 października 2022r. grupy "Motylków" i "Pszczółek" składały ślubowanie i zostały Pasowane na Starszaka. Dzieci zaprezentowały program artystyczny składający się z piosenek i wierszy , których nauczyły się w pierwszych tygodniach zajęć. Pochwaliły się swoimi wiadomościami i umiejętnościami. Gościliśmy podczas uroczystości panią wicedyrektor Ewę Zegartowską oraz  panią dyrektor przedszkola  Joannę Michałowską, która  dokonała aktu pasowania.  Ze względu na obowiązki służbowe pani dyrektor Aleksandra Wachtarczyk - Wielkopolan nie mogła wziąć udziału w uroczystości, ale rano odwiedziła dzieci życząc im radosnego dnia i udanej uroczystości. Na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały dyplomy, birety oraz ołówek - tytę z drobnymi upominkami. Wszystkim udzieliła się miła i wesoła atmosfera. WITAJCIE STARSZAKI :)

DZIEŃ UŚMIECHU

Każdego dnia mamy wiele okazji do uśmiechu, ale dzisiejszy, 7 października 2022r., był wyjątkowy. Cały dzień ogłoszony został DNIEM UŚMIECHU. Dzieci mogły przebrać się w fantazyjny strój, miały przypiętą uśmiechniętą buźkę tzw. smiley face. Chętni mieli możliwość zakupienia lizaków. Najwięcej frajdy w grupach zerowych dzieci miały z możliwości rysowania kredą. Używały samych "uśmiechniętych kolorów". Panowała miła i wesoła atmosfera. :)

DZIEŃ CHŁOPAKA W ZERÓWCE - DZIEŃ MUCHY I KRAWATA

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki z grup składały swoim kolegom najlepsze życzenia. Chłopcy otrzymali drobne upominki. Wszyscy brali udział w zabawach i grach sportowych. Dzieci  interpretowały święto w formie prac plastycznych. Miło i wesoło spędziliśmy ten dzień.

JESIEŃ ZAWITAŁA DO ZERÓWKI

23 września obchodziliśmy DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA  - pierwszy dzień jesieni. W salach zagościła jesień dzięki pięknym pracom dzieci, zgromadzonym darom jesieni, które przyniosły dzieci z pierwszych jesiennych spacerów. WITAMY JESIEŃ Z UŚMIECHEM :)

ZERÓWKA WITA NOWY ROK SZKOLNY

ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ 01. 09. 2022r.

Grupy przedszkolne mieszczące się w budynku ZSP 10 przy ulicy Jana Śliwki 8 rozpoczynają zajęcia 1 września 2022r.

w godzinach od 6.00 do 17.00