Dzień kropki w przedszkolu

15 września Nasze przedszkolaki świętowały Dzień Kropki. Było mnóstwo dobrej zabawy. 

Galeria naszej szkoły

ŻEGNAMY ZERÓWKĘ

Dziś pełen emocji dzień w zerówce. Dzieci z grupy Motylków zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas całego roku szkolnego. W programie artystycznym "Pory roku w przedszkolu" dzieci śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze i grały. Wzruszeni goście gromkimi brawami nagradzali występy swoich pociech. Gratulacje złożyła i pamiątkowe dyplomy wręczyła dzieciom jak i rodzicom pani dyrektor Aleksandra Wachtarczyk - Wielkopolan i pani wicedyrektor Joanna Michałowska. Żegnamy przedszkole, przed nami wakacje, ale z nadzieją i radością czekamy na pierwszą klasę. ????

 

MOTYLKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ DZIECKA

MOTYLKI FRUWAJĄ NAD WIOSENNĄ ŁĄKĄ

Wiosna w pełni. Poznawaliśmy życie na łące. Rośliny i zwierzęta jakie można na niej spotkać. Zainspirowało nas to wykonania barwnych prac.

Galeria naszej szkoły

"PODRÓŻ" PO KRAJACH UE.

Dzieci z grupy Motylków poznawały kraje , które należą do UE: ich kulturę, zabytki, faunę i florę. Dowiedziały się ,które kraje sąsiadujące z Polską należą do UE. Malowały flagi tych państw.

Nasze prace.

WYCIECZKA - ZABYTKOWA KOLEJ WĄSKOTOROWA

Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach to cel wycieczki klasy 2a i grupy zerowej "Motylki".

Dzisiaj wybraliśmy się w sentymentalną podróż kolejką wąskotorową. Przejazd dostarczył nam wielu wrażeń, a piękna pogoda sprzyjała oglądaniu krajobrazów i aktywności na świeżym powietrzu. Poznaliśmy legendę o Rudolfie, od imienia którego nazwę przyjęła miejscowość. Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy bajek. Przejazd drezyną był niezwykle emocjonujący. Aktywność na świeżym powietrzu zaostrzyła nam apetyt dlatego ze smakiem spałaszowaliśmy co nieco popijając pysznym sokiem. Kolejna atrakcja to spotkanie tego co stare z nowym. Podczas pokazu multimedialnego poznaliśmy historię tego miejsca ,a dzięki technologii 3 D mogliśmy przenieść się w wirtualny świat. Na zakończenie nabyliśmy pamiątki, które związane są z tym miejscem. Wycieczkę uważamy za niezwykle udaną. ????

Galeria naszej szkoły

AGAMA BRODATA

Agama Brodata to jaszczurka , którą mieliśmy okazję zobaczyć. W dniu dzisiejszym gościł u nas pan Maciej, który opowiadał nam o swojej jaszczurce. Dowiedzieliśmy się , że gatunek jaszczurki z rodziny agamowatych to w języku polskim określana nazwą agama brodata. Wokół głowy i grzbiet pokrywają ostre łuski, które tworzą kolczastą brodę, gdy podrażnione zwierzę nadyma podgardle. Ubarwienie zmienne, zależne od nastroju jaszczurki - od żółtoszarego i oliwkowobrązowego, gdy jest spokojna do jaskrawożółtej z pomarańczowym podczas dobrego nastroju i nagrzania ciała. Resztę ciała pokrywają małe i szorstkie łuski. Pan opowiedział nam czym żywi się jaszczurka, jakich warunków wymaga do życia oraz odpowiadał na pytania dzieci.

Fotoreportaż ze spotkania.

Galeria naszej szkoły

OD ZIARENKA DO ROŚLINKI

Założyliśmy ogródek na parapecie.

Nasze uprawy.

Galeria naszej szkoły

WIELKANOC, WIELKANOC !

Nabyte podczas warsztatów umiejętności pomogły nam przygotować świąteczne dekoracje.

Oto nasze prace.

Galeria naszej szkoły

WARSZTATY WIELKANOCNE W MUZEUM - ZAMEK PIASTOWSKI

24 marca 2023r. grupa Motylków uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych na terenie muzeum w Gliwicach. Dzieci dowiedziały się o tradycjach świątecznych na Górnym Śląsku.  Samodzielnie dekorowały i umieszczały "potrawy" wielkanocne w koszyczku poznając ich symbolikę.

Fotoreportaż z warsztatów.

Galeria naszej szkoły

22 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Dzisiaj bardzo ważne święto, które przypomina nam , że bez wody nie ma życia. My postanowiliśmy uczcić to święto rejsem . "Zbudowaliśmy" żaglówki, oznaczyliśmy je swoją banderą , wykonaliśmy z plasteliny postacie żeglarzy i już PRZEDSZKOLNA ZAŁOGA mogła wyruszyć w podróż po jeziorach, morzach i oceanach.

Światowy Dzień Wody – święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone corocznie 22 marca. Powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 w Rio de Janeiro w Brazylii.

Galeria naszej szkoły

W MARCU JAK W GARNCU

Powitaliśmy wiosnę jednak marcowa pogoda bywa kapryśna. Czasem słońce, czasem deszcz, a nawet śnieg z deszczem.

Marcowa pogoda.

Galeria naszej szkoły