Kolonia letnia w Mielnie, rok 2008

Mielno to znana miejscowość nadmorska, przepięknie położona na mierzei pomiędzy Bałtykiem a Jeziorem Jamno. Właśnie w tej miejscowości na letniej kolonii w lipcu 2008 roku przebywali uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcą Panią Krystyną Gurgul. Do najciekawszych i niezapomnianych atrakcji tego wyjazdu należały: Wycieczka autokarowa do WESTERN CITY w Kołobrzegu– Zieleniewo: udział w programie indiańskim: przejażdżki bryczką i na koniu, zwiedzanie stadniny koni i mini zoo, strzelanie z łuku indiańskiego, ognisko w wigwamie. Wycieczka autokarowa do Wioski Hobbistów– ŚWIAT BAŚNI TOLKIENA: wyprawa w świat baśni trylogii Tolkiena, wejście na wieżę Elfów, zwiedzanie kuźni Krasnoludków, przeprawa tratwą, hobbickie gry i zabawy w wiosce Hobbistów. Wycieczka autokarowa do Kołobrzegu: zwiedzanie miasta m.in. Starówka, Katedra, Wyspa Solna, Port Jachtowy, wejście na Latarnię Morską, zabawy w nowoczesnym Parku Wodnym „Milenium” (baseny, jacuzzi, dzika rzeka, zjeżdżalnie). Zwiedzanie Mielna– obejrzenie atrakcyjnych miejsc: m.in. Grodzisko Słowiańskie, Promenada, Przystań Rybacka, pobyty nad morzem– kąpiele morskie, plażowanie, imprezy na hali sportowej i boisku szkolnym, spacer plażą miejską do ujścia„nurtu jamieńskiego”. Przejście nadmorskim szlakiem turystycznym ze zwiedzaniem miejscowości Chłopy i Sarbinowo. Udział w bogatym programie„Mieleńskiego Lata Artystycznego”. Jak na każdej kolonii nie zabrakło też tutaj przeróżnych gier i zabaw sportowych, które odbywały się na hali sportowej i na plaży, konkursów z nagrodami, dyskotek oraz Chrztu Kolonijnego podczas tzw.Neptunali.