Przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewamy w naszym Zespole „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada.  W klasach 0 - III przeprowadzono zajęcia związane z tematyką święta . Dzieci obejrzały prezentacje, nauczyły się piosenek o Polsce. Klasy 0-I wykonywały flagę i kotyliony narodowe. Klasa II wykonała techniką kolażu rysunki pt.:"Uroki czterech pór roku w Polsce. Klasy III  napisały list to Polski z okazji Święta 11 listopada.

LIST DO POLSKI

Gliwice,11.XI.2021r.

Droga Polsko !

Cieszę się , że jestem Twoim mieszkańcem. Jesteś pięknym krajem, pełnym różnej przyrody. Wiele osób walczyło o Twą niepodległość, dlatego teraz mogę żyć w wolnym kraju i mogę mówić po polsku.

Z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości życzę Ci dalszej niepodległości, spokoju i szczęśliwych obywateli.

Droga Polsko !

Dziękuję Ci za to , że mogę wyjechać na wakacje nad morze, a w ferie zimowe zwiedzać góry. Życzę Tobie, abyś nadal pozostała piękna, wolna i spokojna. Wszystkiego najlepszego z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Pozdrawiam Kinga

Moja Ojczyzno !

Piszę do Ciebie ten list ponieważ bardzo się cieszę, że to właśnie Ty jesteś moją ojczyzną. Dajesz mi możliwość poznawania ciekawych miejsc, zabytków, a także rozwijania się w nauce. Za wszystko bardzo Cię kocham, serdecznie pozdrawiam i życzę Ci dużo pokoju, wolności i spokoju.

Kochana Polsko !

Dziękuję Ci za Twoją piękną historię, wolność słowa za możliwość uczenia się w szkole oraz za naszą piękną przyrodę. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Ci kolejnych 100 lat z nami młodymi patriotami.

Adrian

Droga Polsko!

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy mieszkać w tym kraju i patrzeć na Ciebie. Rozpiera nas duma, gdy na Ciebie patrzymy. Jesteś piękna. Kochamy Cię za morze, góry, lasy, rzeki, niziny i wyżyny. Nie sposób Cię opisać w słowach. Całego życia mało, by Cię obejrzeć całą. Poprzez harcerstwo uczymy się jak Ci oddawać hołd, jesteśmy wierni, honorowi i dumni z kraju.Nasza miłość do Ciebie jest jak kwiat ciągle się rozwija.

Vanessa

Droga Polsko

Życzę, żebyś była domem wszystkich Polaków, do którego zawsze będzie można wrócić oraz otwarta dla drugiego człowieka, dobra dla wszystkich bez wyjątku.

Życzę Tobie i sobie spokoju, wolności z okazji 103 rocznicy odzyskania Niepodległości.

Nikolas

Kochana Polsko!

Życzę Ci , abyś była wesołym krajem uśmiechniętych ludzi, aby nie było wojen, cierpienia i bólu. Żebyś długo była Niepodległa. Lubię Cię moja Ojczyzno. Dziękuję Ci za to, że masz tyle ciekawych miejsc, które mogę zobaczyć. Obiecuję Ci, że będę o nie dbała.

Kochana Polsko

Bardzo się cieszę , że mogę mieszkać na Twojej ziemi. Jesteś moim domem i czuję się tu bezpiecznie. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Twoje krajobrazy są najpiękniejsze, a polskie jedzenie jest najpyszniejsze dla mnie. Jesteś moja i nie zamieniłbym Cię na inny kraj. Życzę Ci ojczyzno moja w Rocznicę Odzyskania Niepodległości pokoju i wolności oraz samych patriotycznych mieszkańców, takich jak Ci , którzy walczyli oto, abyśmy w wolnym kraju żyli.

Pozdrawiam Ciebie serdecznie

Michał

Kochana Polsko!

Kocham Cię za góry, lasy, morze, rzeki, wyżyny, niziny. Jestem szczęśliwa, że mogę mieszkać w takim kraju. Bardzo dziękuję Ci za wszystko. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę Ci dużo spokoju i wolności.

Kochana Polsko !

Piszę do Ciebie list w dniu 11 listopada, aby upamiętnić Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Jestem smutna, gdy widzę ludzi, którzy Cię nie szanują. Nie potrafią docenić i cieszyć się z wolności jaką nam Dałaś.

Obiecuję, żę będę pamiętać o Polakach, którzy oddali życie w imieniu kraju.

Jestem pewna, że będę godnie reprezentować naszą Ojczyznę.

Oliwia

ŻYCZENIA

Z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości życzę Polsce dużo zdrowia, siły, nadziei, ku lepszej przyszłości.

NIECH ŻYJE NIEPODLEGŁA POLSKA.

Ola

Klasy 0-I wykonywały flagę i kotyliony narodowe. Klasa II wykonała techniką kolażu rysunki pt.:"Uroki czterech pór roku w Polsce."