Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Gliwicach, zaprosiło  nauczycieli wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz klas 1-4 z gliwickich przedszkoli i szkół,  na "Spotkanie z Ekologią część II" - nagranie o  charakterze edukacji ekologicznej.

W styczniu w I części dzieci poznały już postać śMietka - bohater PZO, który wytłumaczył najmłodszym, z jakimi kolorami pojemników na odpady się spotkają oraz na czym polega system segregacji. Dzieci dowiedziały się również czym jest miejski PSZOK - Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
W części II Spotkania z Ekologią śMietek zapoznał dzieci z tematem (nie)marnowania jedzenia. W tym aspekcie poznały historię zakupowego Marka i na jego przykładzie dowiedzą się jakie są najlepsze sposoby aby nie marnować pożywienia. Na dzieci czekała również łamigłówka w postaci krzyżówki.
Materiał edukacyjny zawierał historię śMietka i Zakupowego Marka, piosenkę oraz praktyczne porady jak nie marnować pożywienia. Dzieci wzięły udział w konkursie na wykonanie torby ekologicznej.