PODSUMOWANIE SZKOLNEGO JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO

W grudniu w naszej szkole odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Spotkał się z dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego wydarzenia, rodzicom, uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy!!! Zebrane środki finansowe zostały przeznaczone na cele charytatywne. Podziękowania kierujemy też do wszystkich kupujących, którzy swoją niezwykłą hojnością ponownie wsparli nasze działania.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!

Kolorowa choinka bożonarodzeniowa na białym tle namalowana grubą warstwą farby olejnej. Choinka z czerwonych gwiazdek choinka z prezentami

PIECZEMY PIERNIKI !!!

Drodzy Rodzice! Kochani Uczniowie!

Zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie się w akcję "Pieczemy pierniki". Gotowe udekorowane wypieki przynosimy do opiekunów Wolontariatu do dnia 11 grudnia.

Wszystkie pierniki będą dostępne w ofercie Szkolnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Środki pozyskane z jarmarku będą przeznaczone na pomoc chorym i potrzebującym.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie i wielkie serca

 


piernik kobieta ozdobiona kolorowym lukrem - kobieta z piernika stock illustrations

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA W GLIWICACH

To już za nami! 9 grudnia na gliwickim rynku po raz kolejny nasi wolontariusze włączyli się do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Nie zabrakło uśmiechu, serdeczności, wspólnej zabawy, muzyki i tańca. Za całoroczną działalność na rzecz innych, nasze Szkolne Koło Wolontariatu otrzymało podziękowanie z rąk samego Prezydenta Miasta Gliwice.
Dziękujemy organizatorowi- Centrum 3.0 za zaproszenie. ❤️????????????
 
 
 

Galeria naszej szkoły

RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

7 grudnia w naszej szkole odbyły się Rodzinne warsztaty Bożonarodzeniowe. W bardzo miłej i radosnej atmosferze, przy kawie, soczku i ciasteczku uczniowie wraz z rodzicami (głównie mamami:)) stworzyli piękne stroiki pachnące jodłą oraz opanowali zdobienie świec techniką decoupage.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”

Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony rezolucją zgromadzenia Ogólnego ONZ w 1986 roku. Od tego czasu 5 grudnia obchodzone jest święto wszystkich wolontariuszy. Celem obchodów jest wyrażenie uznania dla pracy wolontariuszy, którzy na co dzień angażują się w działania na rzecz innych.

W tym szczególnym dniu składamy Wolontariuszom serdeczne życzenia, aby Wasza działalność na rzecz dobra wspólnego była źródłem radości i dumy oraz aby nie zabrakło Wam nigdy energii i pasji.

Małe działania zmieniają świat!

 

POMAGAMY

W sobotę 2 grudnia pięcioro naszych wolontariuszy brało udział w akcji „Arena Pomaga. Adoptuj kota” organizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Park Handlowy Arena. Jest to cykliczna akcja, która ma na celu pomoc w znalezieniu domów dla bezdomnych kociaków oraz zebranie środków finansowych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych TOZ. Mamy nadzieję, że wszystkie kociaki obecne w tym dniu w Arenie znalazły nowych kochających opiekunów.

Galeria naszej szkoły

ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

To kolejna kampania charytatywna, do której włączyło się nasze Szkolne Koło Wolontariatu wspierając organizację pożytku publicznego Stowarzyszenie SURSUM CORDA (z łac. „w górę serca”). Akcja ma na celu sprzedaż kartek świątecznych przesłanych przez Stowarzyszenie, a dochód ze sprzedaży zostanie zainwestowany w pomoc ludziom bardzo jej potrzebującym, chorym i niepełnosprawnym objętym programem: chcepomagac.org.

Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do zakupu Dobroczynnych Kartek Świątecznych wraz z kopertą-cena 3zł.

Korzystając z kartek dobroczynnych wyślesz w świat cząstkę dobra i optymizmu. Ten cenny dar z pewnością zauważą i docenią Twoi bliscy i znajomi. Kartki ( do ich wyczerpania) sprzedają wolontariusze i opiekunowie wolontariatu.

Pliki do pobrania

MAM LIZAKA - NAKARMIĘ ZWIERZAKA !

 

Wolontariusze zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji „Mam lizaka-nakarmię zwierzaka”. Podzielmy się miłością i wesprzyjmy mieszkańców azylu dla bezdomnych zwierząt  . Możesz im pomóc w tym trudnym, zimowym czasie, dołączając się do naszej akcji, która będzie trwała od 4 do 6 grudnia. Liczymy na Wasze wielkie i otwarte serca

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!
 

NIEZWYKLE UDANY - GALARETKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Drodzy Rodzice! Kochani Uczniowie!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie szkolnego

Galaretkowego Zawrotu Głowy

Udało nam się wspólnie zebrać 475zł

Pozyskane środki finansowe zostały przekazane na drugi etap operacji rączek Mateuszka, podopiecznego Fundacji Koniczynka. Raz jeszcze dziękujemy za okazane serce Cieszymy się, że zawsze możemy na Was liczyć!!!

PAMIĘTAJCIE DOBRO WRACA!

Opiekunowie Wolontariatu i Biblioteki

 

Galeria naszej szkoły

PoMOC za GROSZE.

Już po raz XXIV Towarzystwo Nasz Dom organizuje ogólnopolską akcję Góra Grosza! Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin na terenie całej Polski.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od dnia 01.11.2023 do 29.02.2024r. Przekazywanie paczek z policzonymi i posegregowanymi monetami do Urzędów Pocztowych nastąpi do 31.03.2024r.

W naszej szkole Akcja prowadzona będzie we wszystkich klasach. Monety (od 1 gr do 5 zł) dzieci wrzucają do oznakowanego pojemnika w swojej sali.

Zachęcamy wszystkich aby przyłączyli się do naszej zbiórki monet. Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. PoMOC za GROSZE.
Przyłącz się do akcji a:
• wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę.
• możesz otrzymać dodatkowe punkty za wolontariat, liczące się w rekrutacji do szkoły średniej.

Więcej informacji na stronie https://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/nowa-edycja/