Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gliwicach

Super bohaterowie niosący dobro ❤️

To już za nami!  5 grudnia na gliwickim rynku po raz kolejny nasi wolontariusze włączyli się do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Nie zabrakło uśmiechu, serdeczności, wspólnej zabawy, muzyki i tańca.
Dziękujemy organizatorowi- Centrum 3.0 za zaproszenie.
Link do zdjęć z wydarzenia:  
https://gods.gliwice.pl/.../dzien-wolontariusza-2022-rynek/

Galeria naszej szkoły

KOCHANI WOLONTARIUSZE

w dniu Waszego Święta życzymy Wam nieustającego zapału do nowych wyzwań, radości ze spotkań z ludźmi, którym pomagacie i poczucia, że warto to robić! To dzięki takim osobom jak Wy ten Świat jest na Tak! Bardzo Wam dziękujemy za to, że jesteście i swoim bezinteresownym pomaganiem czynicie ten świat pięknym!
Opiekunowie wolontariatu i cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 20

Galeria naszej szkoły

ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

To kolejna kampania charytatywna, do której włączyło się nasze Szkolne Koło Wolontariatu wspierając organizację pożytku publicznego Stowarzyszenie SURSUM CORDA (z łac. „w górę serca”). Akcja ma na celu sprzedaż kartek świątecznych przesłanych przez Stowarzyszenie, a dochód ze sprzedaży zostanie zainwestowany w pomoc ludziom bardzo jej potrzebującym, chorym i niepełnosprawnym objętym programem: chcepomagac.org.
Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do zakupu Dobroczynnych Kartek Świątecznych wraz z kopertą-cena 3zł.
Korzystając z kartek dobroczynnych wyślesz w świat cząstkę dobra i optymizmu. Ten cenny dar z pewnością zauważą i docenią Twoi bliscy i znajomi. Kartki sprzedają wolontariusze.

Galeria naszej szkoły

Kochani! Potrzebne plastikowe zakrętki!

Przypominamy, że zbieramy plastikowe zakrętki na pomoc dla Ksawiera, który znajduje się pod opieką fundacji „Zdążyć z Pomocą". Przyjmiemy każdą ilość koreczków. Prosimy, aby zakrętki wrzucać do pojemnika znajdującego się przy wejściu do szkoły lub przynieść do nauczyciela biologii. Bardzo prosimy dorzućcie jakieś swoje zakrętki, dla Was to nic, a dla Ksawiera to duża pomoc ❤️
Każdy może pomóc! 

Więcej informacji  Facebook – Ksawuś Kocięcki – mały bohater

Galeria naszej szkoły

POMOC DLA MATEUSZKA

Pomoc dla Mateuszka ❤️
"Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby drugiego człowieka, jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń..."
Mateuszek jest podopiecznym Fundacji Koniczynka i przebywa w Domu Dziecka
w Gliwicach. Choruje na zespół Aperta (kraniostynostoza, dysmorfia twarzoczaszki, rozszczep podniebienia, palcozrosty u stóp i u rączek), zwężenie nozdrzy tylnych, ubytek przegrody międzykomorowej serca, hemodynamicznie istotny, wymagający leczenia farmakologicznego, hipoplazja ciała modzelowatego.
Zdjęcia Mateuszka:
7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Ze sprzedaży lizaków wpłaciliśmy 310 złotych na leczenie chłopca.
Serdecznie dziękujemy za okazane serce.

GLIWICKI TYGIEL KULTUR I SMAKÓW

28 października w Centrum Handlowym Forum odbył się GLIWICKI TYGIEL KULTUR I SMAKÓW.
Występy, tańce, degustacje potraw i wiele innych form kontaktu z kulturą romską, niemiecką, ukraińską to cel tejże imprezy.
Na scenie można było zobaczyć występy artystyczne uczniów gliwickich szkół, w tym także i naszej. Wystąpili: Veronika, Yehor oraz Marek, uczniowie klas ósmych.
Wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w przygotowaniu sceny, dekoracji. Pomogli w organizacji stoiska przysmaków kuchni niemieckiej, zachęcali do degustacji potraw, to dla ciała...????
A dla ducha: wspierali dzielnie reklamę i sprzedaż ciekawych książek wydawnictwa Nowa Era. Ale się działo...????

Galeria naszej szkoły

PRZEKAZANIE ŚRODKÓW Z KIERMASZU

19 września 2022r. w naszej szkole odbył się kiermasz artykułów szkolnych, słodyczy i zabawek. Pozyskane środki finansowe przekazane zostały na rzecz podopiecznych Fundacji Koniczynka ????
Dziękujemy za byliście z nami wspierając szczytny cel ❤️

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

W październiku klasy 4b i 7a oraz wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątamy dla Polski. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Dla Polski zostało objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
Zgodnie z intencją organizatorów mamy nadzieję, że poprzez takie działania doprowadzimy do sytuacji, w której już niedługo każdy będzie wrzucał odpady tam, gdzie powinien. To również symbol troski o naszą Ojczyznę. W czasie szkolnej akcji zebraliśmy śmieci z terenu przylegającego do szkoły, Sali gimnastycznej, przećwiczyliśmy segregowanie odpadów i miło spędziliśmy czas. Dziękujemy za zaangażowanie ????

Galeria naszej szkoły

WIELKIE PORUSZENIE NA GLIWICKIM TERENIE

4 października wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w podsumowanie projektu pt. "WIELKIE PORUSZENIE NA GLIWICKIM TERENIE", które odbyło się w Kinie Amok. Udział w tym wydarzeniu na pewno będzie inspiracją dla naszych wolontariuszy do dalszych działań.

DZIĘKUJEMY FUNDACJI KONICZYNKA

Szkolne Koło Wolontariatu w dniu 5 września otrzymało artykuły szkolne od Fundacji Koniczynka. Zostały one przekazane uczniom z klas młodszych oraz koleżankom i kolegom z Ukrainy. Były to plecaki, piórniki, kredki, zeszyty, farby…Podarunki sprawiły dużo radości Serdecznie dziękujemy Fundacji Koniczynka


 

PODZIĘKOWANIE DLA NASZEJ SZKOŁY

Nasz szkoła wzięła udział w miejskiej zbiórce darów na rzecz rodzin uchodźczych z Ukrainy. Przyczyniliśmy się do tego, że w okresie od początku marca do końca kwietnia br. przygotowanych zostało 5 800 paczek obejmujących wsparcie dla 14 417 osób uchodźczych. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc.

 

"Stowarzyszenie GTW pragnie serdecznie podziękować za okazane serce i wsparcie Miejskiego Punktu Zbiórki Darów, który od początku marca zbierał i przekazywał dary rzeczowe rodzinom uchodźczym poszkodowanym w konflikcie zbrojnym na Ukrainie.

Kierujemy do Państwa wyrazy wdzięczności za zaangażowanie w pomoc. Skala okazanego wsparcia przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania."

Dziękujemy.                                                       

                                                                                                                             Agnieszka Jagła

                                                                                                                         Wiceprezeska Stowarzyszenia GTW

                                                                                                                                    Gliwice 2022

 

SENIORZY POZNAJĄ TAJNIKI KOMPUTERA

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny świat bez komputerów i internetu. Starsze osoby często mają z tym problem. Nasi wolontariusze z klasy 8b Igor i Oskar chętnie pomagali poznać im tajniki tego skomplikowanego urządzenia.
Współpracując z Centrum 3.0 oraz Klubem Inicjatyw Kulturalnych prowadzili zajęcia, wspierając seniorów przez cały rok. Mamy nadzieję, że wkrótce komputerowy świat nie będzie miał dla nich tajemnic.