DZIĘKUJEMY

❤️ Za nami Szkolny kiermasz charytatywny "Razem pomagamy Mateuszkowi". ❤️❤️Dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu zebraliśmy 213 złotych, które zostały przekazane Fundacji Koniczynka, dla jej podopiecznego Mateuszka.

Serdecznie dziękujemy!!!????

SZKOLNY KIERMASZ CHARYTATYWNY

Właśnie na dobre rozpoczął się nowy rok szkolny, a Szkolne Koło Wolontariatu już pomaga! Dzisiaj odbył się kiermasz dla Mateusza z domu dziecka. Działamy w słusznej sprawie!❤️❤️❤️

SKUP KULTURY 2023

Nasi wolontariusze po raz kolejny wzięli udział w Finale Skupu Kultury. Tegoroczny kiermasz odbył się 18 czerwca na Alei Przyjaźni, przy Centrum Kultury Victoria. Tym razem pomagaliśmy w obsłudze stoisk z książkami, płytami i grami oraz zachęcaliśmy do wsparcia Kacpra Juszyńskiego -podopiecznego Stowarzyszenia Cała Naprzód.

Galeria naszej szkoły

Walentynki 2023 oraz akcja charytatywna SERCE DLA SERCA

Nie tylko dorośli obchodzą walentynki. To też ważny dzień dla starszych i młodszych uczniów. Zwyczaje walentynkowe już na dobre zakorzeniły się w naszej szkole. W tym roku Wolontariusze postanowili włączyć się w organizację tego wspaniałego święta . Zaczęło się od zgromadzenia maskotek, przygotowania fotobudki oraz upieczenia babeczek i ciasteczek walentynkowych. Ten dzień był wyjątkowy także dlatego, że rozpoczęliśmy akcję charytatywną SERCE DLA SERCA na rzecz podopiecznych Fundacji Koniczynka. Zorganizowano kiermasz słodkich wypieków. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś pysznego, a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Wielu zdecydowało się na pluszowego misia z serduszkiem. Kiermasz i fotobudka, która gościła w bibliotece szkolnej, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dochód z akcji zostanie przekazany na rzecz chorych dzieci. Zebrane pieniądze będą dla nich znaczącą pomocą. Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci. To wszystko dzięki Waszej pomocy!
Dziękujemy, Dziękujemy, Dziękujemy!!!!!! ????

POMOC DLA PAWŁOGRADU W UKRAINIE

Wolontariusze naszej szkoły przystąpili do projektu realizowanego przez Fundację Eugeniusz and Friends, który polega na przeprowadzeniu w szkole zbiórki  produktów potrzebnych mieszkańcom Pawłogradu. Zbiórka obejmuje:

- produkty pierwszej potrzeby takie jak: lekarstwa, kołdry i koce, ogrzewacze, środki higieny osobistej i żywność oraz
- pieniądze, wpłacane na konto fundacji przelewem (nie przewidujemy zbiórki bezpośredniej).
Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane  miastu Pawłograd, z którym Fundacja współpracuje od początku wojny w Ukrainie. Przy zbieraniu darów ważne jest by składać je do czterech opisanych koszyków/kartonów: chemia osobista (mydło, pasta do zębów, szczoteczki itp.), ciepłe rzeczy (kołdry, koce, ogrzewacze na ręce i stopy, czapki, szaliki itp.), lekarstwa (opatrunki, leki przeciwgorączkowe, witaminy), żywność (głównie słodycze – jest zapotrzebowanie na jedzenie wysokokaloryczne). Pudełka na dary dla mieszkańców Pawłogradu będą się znajdowały na parterze naszej szkoły.  Projekt pomocy dla Ukrainy realizowany jest przez Fundację Eugeniusz and Friends w ramach wolontariatu i Fundacja ani żadna współpracująca z nią osoba nie otrzyma za to wynagrodzenia.
Informacje o Fundacji znajdziecie Państwo na stronie: www.eugeniusz-friends.com.
Każdy może pomóc, zachęcamy do udziału!!

Zbiórka trwa do 24 lutego 2023r.

Galeria naszej szkoły

Pomagamy

Pomoc dla bezdomnych zwierząt

Kochani!! dzięki Waszemu zaangażowaniu i pomocy zebraliśmy 110 kg karmy dla podopiecznych ze schroniska  w Sośnicy. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli karmę, koce, stare kołdry, miski oraz wzięli udział w akcji "Kup lizaka- nakarm zwierzaka. 
Pamiętajcie dobro wraca!!! 

Galeria naszej szkoły

Pomaganie jest super!

Nasz szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Świąteczne Kartki Dobroczynne wraz ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. W okresie przedświątecznym wsparliśmy naszym działaniem  chorych i niepełnosprawnych pozostających pod opieką serwisu "http://xn--chcepomaga-zhb.org/". Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc. 

Galeria naszej szkoły

KONKURS "POMAGANIE JEST SUPER" ROZSTRZYGNIĘTY

Bilety do kina na dowolny film trafiły już w ręce szczęśliwych zwycięzców. Autorami najlepszych prac okazali się Kacper i Kuba z klasy 6a
Serdecznie gratulujemy i życzymy udanych seansów! ????
 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gliwicach

Super bohaterowie niosący dobro ❤️

To już za nami!  5 grudnia na gliwickim rynku po raz kolejny nasi wolontariusze włączyli się do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Nie zabrakło uśmiechu, serdeczności, wspólnej zabawy, muzyki i tańca.
Dziękujemy organizatorowi- Centrum 3.0 za zaproszenie.
Link do zdjęć z wydarzenia:  
https://gods.gliwice.pl/.../dzien-wolontariusza-2022-rynek/

Galeria naszej szkoły

KOCHANI WOLONTARIUSZE

w dniu Waszego Święta życzymy Wam nieustającego zapału do nowych wyzwań, radości ze spotkań z ludźmi, którym pomagacie i poczucia, że warto to robić! To dzięki takim osobom jak Wy ten Świat jest na Tak! Bardzo Wam dziękujemy za to, że jesteście i swoim bezinteresownym pomaganiem czynicie ten świat pięknym!
Opiekunowie wolontariatu i cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 20

Galeria naszej szkoły

ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

To kolejna kampania charytatywna, do której włączyło się nasze Szkolne Koło Wolontariatu wspierając organizację pożytku publicznego Stowarzyszenie SURSUM CORDA (z łac. „w górę serca”). Akcja ma na celu sprzedaż kartek świątecznych przesłanych przez Stowarzyszenie, a dochód ze sprzedaży zostanie zainwestowany w pomoc ludziom bardzo jej potrzebującym, chorym i niepełnosprawnym objętym programem: chcepomagac.org.
Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do zakupu Dobroczynnych Kartek Świątecznych wraz z kopertą-cena 3zł.
Korzystając z kartek dobroczynnych wyślesz w świat cząstkę dobra i optymizmu. Ten cenny dar z pewnością zauważą i docenią Twoi bliscy i znajomi. Kartki sprzedają wolontariusze.

Galeria naszej szkoły