POCZYTAJ PLUSZAKOWI

W bibliotece szkolnej pojawili się pluszowi goście. Z okazji Dnia Pluszowego Misia rozpoczynamy akcję "Poczytaj pluszakowi". Będą tu czekać pluszaki, które chciałyby, aby ktoś im poczytał. To możesz być Ty! Wybierz pluszaka i książkę jaką chcesz mu poczytać. Wypożycz do domu cały pakiet: pluszaka, książkę, Kartę Czytelnika oraz instrukcję. O szczegóły można dopytać w bibliotece.

Akacja trwa do końca grudnia, zapraszamy!

Galeria naszej szkoły

PIERWSZE NAGRODY Z PROGRAMU TALENCIAKI

Właśnie otrzymaliśmy pierwsze nagrody z programu Talenciaki. Zestaw gier planszowych został przekazany do biblioteki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbieranie Talenciaków  dla Naszej szkoły!

Galeria naszej szkoły

PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLAS 1

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Czytelnika. Dzieci zostały zaznajomione z zasobami biblioteki, jej działaniem oraz przypomniały sobie jak należy dbać o książki. Przy tej okazji każdy uczeń I klasy naszej szkoły został obdarowany ręcznie robioną zakładką (przy tworzeniu której pomagali Wolontariusze) oraz Wyprawką Czytelniczą: przepiękną książką autorstwa znanej i cenionej pisarki Justyn Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak "Wnuczka antykwariusza"; oraz broszurą "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!", która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o koniecznościach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Wyprawka Czytelnicza jest realizacją ogólnopolskiej kolejnej edycji kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnicza wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt ten jest w całości finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowany przez Instytut Książki.

Celem Wyprawki Czytelniczej jest zachęcenie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych - rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli.

   

Galeria naszej szkoły

DRUGA NOC BIBLIOTEK JUŻ ZA NAMI!

Było bardzo sympatycznie głównie za sprawą uczestników "nocowania", którzy licznie przybyli na imprezę. Motywem przewodnim tegorocznej nocy były Muminki. W bardzo wygodnych pozycjach obejrzeliśmy film produkcji polsko-fińskiej "Pamiętniki Tatusia Muminka". Następnie w twórczym wirze wykonywaliśmy zakładki z bohaterami filmu. Była też możliwość wypożyczenia książek, nie tylko o Muminkach ;). To były bardzo dobrze spędzone dwie godziny w szkole grubo po ostatnim dzwonku!

Galeria naszej szkoły

NOC BIBLIOTEK W NASZEJ SZKOLE

Już w najbliższy piątek 6 października zapraszamy na Noc Bibliotek! W tym roku hasło przewodnie nocy brzmi: "Absurd nie czytać!". W programie: projekcja filmu "Pamiętniki Tatusia Muminka”, oraz  warsztaty kreatywne: muminkowe zakładki. Zapraszamy od 16:00-18:00. Można przynieść przytulankę, kocyk, poduszkę. Aby wziąć udział w imprezie należy przynieść podpisaną przez opiekunów zgodę, którą można dostać w bibliotece.

Serdecznie zapraszam

 

Pliki do pobrania

PAŹDZIERNIK W BIBLIOTECE

Wraz z nadejściem października zaczyna się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych! Nie inaczej jest w tym roku.

W bibliotece czekają na Was różne atrakcje. Będzie ciekawie a przede wszystkim kreatywnie bo „Biblioteka - tu kwitnie wyobraźnia” to hasło tegorocznego Miesiąca Bibliotek.

Zaczynamy od otwarcia całorocznej akcji „Klubu Pożeraczy Książek”. Dla chętnych uczestników czekają specjalne karty, na których znajdziecie wyzwania czytelnicze oraz dwa inne zadania do wykonania. Dla tych, którym uda się wypełnić wszystkie zadania i wyzwania czekają dyplomy i drobne nagrody. Zapraszamy Książkożerców!

Już w najbliższy piątek 6 października zapraszamy na Noc Bibliotek! W tym roku hasło przewodnie nocy brzmi: "Absurd nie czytać!". W programie: projekcja filmu "Pamiętniki Tatusia Muminka”, oraz  warsztaty kreatywne: muminkowe zakładki. Zapraszamy od 16:00-18:00. Można przynieść przytulankę, kocyk, poduszkę. Aby wziąć udział w imprezie należy przynieść podpisaną przez opiekunów zgodę, którą można dostać w bibliotece.

10 października przypada Dzień Gier Planszowych. Zapraszamy do biblioteki, na wszystkich przerwach, będzie można zagrać w różne dostępne gry bez prądu.

Nasza biblioteka w tym roku bierze udział w akcji: „Podaruj szachy bibliotece” oraz „Podaruj książkę bibliotece”. Jeśli macie ochotę wesprzeć nas ciekawą grą planszową, szachami lub w dobrym stanie książkami, których już nie czytacie to zapraszamy serdecznie do takiej darowizny.

W połowie października będzie otwarta w bibliotece wystawa promująca mega ciekawą serię książek „Zwiadowcy”. We współpracy z Kołem Wolontariatu szkolnego zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa we wspólnych akcji biblioteczno - wolontaryjnych. Tym samym uczestnicy wezmą udziału w konkursie pod tytułem „Zwiadowcy są światu potrzebni”.

Życzę kreatywnego października z biblioteką SP20

 

Pliki do pobrania

przejdź

Uwaga! Konkurs plastyczny pt. Książkowe przypadki z herbatki!

Wylej na kartkę resztkę herbaty aby powstała plama. Zastanów się jakiego bohatera książkowego ona przypomina lub z jaką postacią literacką się kojarzy. Następnie dorysuj plamie wszystkie niezbędne szczegóły, stwórz tło i oddaj pracę na konkurs do biblioteki.
Dla kogo: wszystkie klasy 1-8 oraz przedszkole.
Do kiedy: do 12 czerwca 2023
Technika dowolna płaska (A4, A3) ale koniecznie z plamą w roli głównej.
Prace na odwrocie należy podpisać: imię, nazwisko, klasa
Oraz dołączyć zgodę na udział podpisana przez rodziców/ opiekunów o treści: wyrażam zgodę na udział mojego dziecka ( imię nazwisko dziecka) w konkursie Książkowe przypadki z herbatki organizowanego przez SP 20 w Gliwicach. (Podpis rodzica / opiekuna).
Serdecznie zapraszam!!!
Może być zdjęciem przedstawiającym filiżanka kawy, kubek, plakat, filiżanka i tekst

ŚRODOWE KINO ŚWIETLICOWE

Środowe kino Świetlicowe. ????????️????????️Dzięki współpracy z Biblioteką Szkolną uczniowie mogą cieszyć się dobrym kinem i świetną atmosferą.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynku

BIBLIOTEKA ZAPRASZA

Biblioteka szkolna zaprasza na walentynkową zabawę "Z miłości do... Randka w ciemno z książką". ????
Przyjdź w tym tygodniu do biblioteki i wypożycz jedną z przygotowanych książek "w ciemno".???? Zabawa trwa do końca tygodnia.
Dodatkowo w bibliotece czeka na Was walentynkowa foto-budka!!!????
 
 

BIBLIOTEKA ZAPRASZA

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w wyzwaniu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Wyzwanie trwa do końca grudnia 2023 r.
Odważ się i podejmij wyzwanie! Odbierz z biblioteki kartę na pieczątki NIEKALENDARZA i czytaj codziennie przez co najmniej 7 minut - zaznaczaj gdy ci się uda.

Pliki do pobrania

Przerwa na czytanie.

21 października Sp20 po raz pierwszy wzięła udział w akcji #przerwanaczytanie bicie rekordu w czytaniu na przerwie! Organizowanego w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Głównym celem była promocja czytelnictwa oraz pokazanie, że czytanie jest ciekawe. Co to był za niesamowity widok! Tyle osób w szkolnej bibliotece, tyle czytających na przerwach, na korytarzach, w klasach. Aż miło było popatrzeć i wspólnie poczytać. Nasi Wolontariusze czytali dla najmłodszych uczniów i przedszkolaków. Grupa Motylków odwiedziła z tej okazji bibliotekę aby posłuchać i obejrzeć bajkę - czytajkę wyświetlaną na starym projektorze. Uczniowie jednej z klas przebrali się w ten dzień na czarno a inni wypożyczyli książki z niebieską okładką aby zapozować do klasowego zdjęcia "z książką w roli głównej"! Do akcji włączyli się również pracownicy szkoły, bo czytanie jest ciekawe! Wszystkim uczniom, wolontariuszom, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły dziękuję za udział w wydarzeniu!