Kolonia Letnia w Sopocie, rok 2009

Sopot„Perła Bałtyku” to jedna z najatrakcyjniejszych miejscowości rekreacyjno– uzdrowiskowych w Polsce. Właśnie do Sopotu w dniach 23.07.09 r.– 06.08.09 r. na letnią kolonię wraz z panią Krystyną Gurgul udali się uczniowie naszej szkoły.

Program kolonii obejmował: Wycieczkę autokarową do Gdańska Oliwy i Malborka: pobyt w Katedrze Oliwskiej, wysłuchanie koncertu organowego, zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku (arcydzieło architektury obronnej wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO). Wycieczkę do Gdańska: podziwianie Gdańskiej Starówki (m.in. Złota Brama, Zbrojownia, Ratusz, Dwór Artusa, Neptun, Nadbrzeże Motławy). Wycieczkę do Gdyni: pobyt na Skwerze Kościuszki, zwiedzanie Okrętu ORP Błyskawica, spacer Bulwarem Nadmorskim. Zwiedzanie Sopotu: (m.in. Deptak Moniak, Grand Hotel, Plac Zdrojowy, Krzywy Domek) wejście na sopockie molo, pobyt nad morzem, kąpiele morskie, plażowanie. Zabawy w supernowoczesnym Parku Wodnym na Zamkowej Górze: baseny, zjeżdżalnie, gejzery, dzika rzeka. Wejście do średniowiecznego Grodziska: prezentacja rzemiosł, uzbrojenia i sztuk walki, zabawy rycerskie oraz strzelanie z łuku, gry i zabawy sportowe, konkursy z nagrodami, dyskoteki, zabawy na plaży, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Uczestnicy kolonii przeszli Chrzest Kolonijny podczas tzw. Neptunali.